Chovatelské stanice

Králičí hop Poděbrady sdružuje dvě chovatelské stanice. Obě dvě se zabývají chovem sportovních králíků a stále se touto cestou pokouší zdokonalovat chov "hopáků" v České republice. Matěj Znamínko chová své králíky v CHS Equa-da-li-ta-de-go a Adam Silbrník v CHS Atomic.

Všechny chovatelské stanice registrované pod ČSCH - Klub Králičí Hop lze najít zde: https://klubkralicihop.webnode.cz/kkh/clenove-klubu/chovatelske-stanice/

CHS E-qua-da-li-ta-de-go

Tato chovatelská stanice se zabývá chovem hopáků. Mým cílem je chovat nejen králíky, kteří budou dosahovat velkých výkonů, ale hlavně zvířata zdravá a povahově vyrovnaná. Při chovu hopáků kladu důraz na jejich spokojenost. Mají prostorné králíkárny, dostatek vody a krmení. Pro králičí hop není důležitý vzhled a velikost králíka, nýbrž umění v skoku a jeho povaha. To znamená, že na trati jsou k vidění králíci různých plemen a barevných rázů od nalezených kříženců po výstavní zvířata. V mé chovatelské stanici je to tak půl na půl. Cíleným křížením králíků pro králičí hop vzniká nové plemeno sportovní králík. V minulém roce se v chovatelské stanici E-qua-da-li-ta-de-go narodil jen jeden vrh sportovních králíků, ale na tento rok jsou naplánovány další vrhy. Název této chovatelské stanice pochází z jazyku kmene ah-ni-yv-wi-ya  (Čerokízů). 

CHS Atomic

Chovatelská stanice Atomic vznikla v roce 2011 a je registrována pod Českým svazem chovatelů – Klub Králičí hop a její číselný kód je 423. Cílem naší chovatelské stanice je chovat zdravá a psychicky vyrovnaná zvířata, která budou perlit na závodních dráhách nejen v ČR, ale i v zahraničí.  Všichni králíci odchovaní v této CHS ponesou za svým jménem Atomic a číslo vrhu.

 

Sponzor Králičího hopu Poděbrady

https://klubkralicihop.webnode.cz/ - oficiální stránky Klubu Králičí hop ČR

https://www.kralici.cz/ - plno rad o chovu králíků

https://obchod.kralici.cz/ - eshop, kde seženete vše pro králíky

Kontakt

Adam Silbrník - Králičí hop Poděbrady +420 602 221 429 hop.podebrady@gmail.com