O nás

Společnost Hop Poděbrady, která se zabývá sportem králičí hop vznikla v září 2009 a nyní funguje pod vedením Adama Silbrníka a Matěje Znamínka. O sportu králičí hop jsme se dozvěděli v televizi a protože nás tento sport zajímal hledali jsme další informace. Asi o měsíc později jsme našli inzerát v časopisu Chovatel na seminář králičího hopu. Neváhali jsme a vzali jsme naše králíky, tehdy jenom Šmudlinku, Káju a Šášu (který se neprojevil jako dobrý skokan a proto jsme s ním již přestali skákat) na seminář. Od té doby se pravidelně zúčastňujeme různých hopáckých akcí a každý rok pořádáme závody.

Co je to králičí hop?

Králičí hop je volno časová a sportovní aktivita, která vznikla koncem sedmdesátých let ve Švédsku, kde byly pořádány první závody. Nejdříve se soutěžilo podle pravidel stejných jako při parkůru koní, ale v současnosti se již pravidla upravila pro potřeby králíků. Králíky tento sport velice baví, což je vlastně vidět i na jejich výkonech a světových rekordech. Rekord ve skoku do výšky je 99, 5cm a do dálky neuvěřitelné 3 metry.

Naše zaměření

Zaměřujeme se především na skákání řady, kterou by podle nás měli zvládat všichni naši králíci. Ale od října 2010 jsme s téměř všemi králíky začali trénovat skok do dálky a klasický parkur. Od ledna 2011 také skok do výšky. Nyní již naši králíci skáčou oficiálně do dálky 170 cm a do výšky 70 cm.

Sponzor Králičího hopu Poděbrady

https://klubkralicihop.webnode.cz/ - oficiální stránky Klubu Králičí hop ČR

https://www.kralici.cz/ - plno rad o chovu králíků

https://obchod.kralici.cz/ - eshop, kde seženete vše pro králíky

Kontakt

Adam Silbrník - Králičí hop Poděbrady +420 602 221 429 hop.podebrady@gmail.com