Kolonáda Poděbrady 2013

I když se závody měli konat na Poděbradské kolonádě, vydatné deště nám to jaksi neumožnili. I když jsme měli vymyšlenou i variantu v tělocvičně, tak i tu vydatné deště dost zasáhli, jelikož na její podlaze bylo pět centimetrů vody. Tak jsme nakonec museli přistoupit k nouzovému plánu, a to uspořát závody na chodbě SOŠ Poděbrady. Přesto, že i tam střechou zatékalo, bylo to jistě lepší, než vytopená tělocvična.

Jelikož bylo závodní prostředí značně nevyhovující, nebylo k vydění tolik čistých výkonů, jak jsme normálně zvyklí, ale i tak jsme mohli vidět několik bezchybných parkurů. Našim králíkům se bohužel moc nedařilo, ale zaznamenali jsme alespoň jeden úspěch, kdy Matěj s Johnym vyhráli parkur v těžké třídě.

Nad naše očekávání se závodů zůčastnilo mnoho závodníků, a tak jsme byli nadšeni, že se tento úžasný sport v česku tak rychle vzkvétá.

Druhý závod o Turnaje o Pohár města Chotěboře

Druhý závod ze seriálu pěti Chotěbořských závodů se konal 2. 3. 2013 v Chotěboři. Zúčastnil se pouze Adam se Šmudlinkou, Lilly a Oasou. V dopolední části se Oase a Lilly ve střední třídě příliš nedařilo, ale v těžké třídě zazářila Šmudla když první běh zaběhla se třemi chybami a druhý s jednou a jelikož se započítával lepší výsledek, stačilo to na čtvrté místo.

V odpolední části jsme začali již o mnoho lépe, když značně obtloustá Lilly (asi tak s nadváhou půl kila) dokázala výkonem 130 cm do dálky vybojovat třetí místo. Ve středním parkuru už se o poznání lépe dařilo Oase, když její lepší výsledek byl bez chyb na překážkách pouze s jednou chybou za pobídky závodníka. Vrcholem závodního dne byl těžký parkur, kde Šmudla zaběhla první běh se šesti chybami. V druhém běhu si ale už dala záležet a dokončila s jednou chybou, což stačilo na druhé místo.

Po ukončení závodů ještě následovaly neoficiální duely, kterých se zůčastnila Oasa. Všechny v hale udivovala svou obrovskou rychlostí, díky které získala od moderátora přezdívku "Usain Bolt mezi králíky" a probojovala se až do finále. Tam ale už udělala jednu chybu, což stačilo na třetí místo.

Tyto závody hodnotíme velmi kladně, jelikož byly dobře organizované, ceny byly hodnotné a našim králíkům se dařilo.

Výsledkové listiny zde: Výsledkové listiny 2.závod Chotěboř 2013.xlsx (35,5 kB)

Autor fotografií - pepepicture.cz

Grand Prix Poděbrady 2012

Dne 6.10.2012 proběhly v Poděbradech již druhé závody v králičím hopu. Tentokrát se jednola o halové závody, které se konaly v DDM Symfonie Poděbrady. Závodilo se v rovince, parkuru skoku vysokém a dalekém. Více informací o závodech se můžete dočíst v článcích.

Největšího úspěchu dosáhla Lilly, když stanovila nový český rekord 170 cm a Johny, když byl v těžkém parkuru i rovince druhý.

Výsledková listina: Grand Prix Podebrady-2012-10-06-Vysledkove listiny.xlsx (33,6 kB)

Články:

chovatel.doc (67,5 kB)

hop5-2.doc (28,5 kB)

Vacková-závody hop.doc (25,5 kB)

Jarní cena Poděbrad 2012

Dne 1. 4. 2012 jsme organizovali 1. oficiální závody v králičím hop na území ČR. Kvůli nejistému počasí jsme se nakonec rozhodli přesunout dopolední program (rovinné běhy) do provizorních prostor, a to do chodby SOŠ Poděbrady. I přes tuto komplikaci nakonec sklidil dopolední program velký ohlas. Odpolední program se již mohl uskutečnit podle plánu na zahradě školy (parkur a skok daleký).

Nyní něco k našim výsledkům. Do rovinky - lehké třídy jsme se rozhodli na zkoušku přihlásit miminka od Káji. Kálí a Káča byly bohužel vyloučeni pro překročení přípustného času. Kábí už zvládla první běh přeci jenom o něco lépe a v tom druhém udělala poze jednu chybu. Hermínka s Adélou bohužel několikrát chybovali, ale ani jednou nepřekročili stanovený čas. Nejlépe si však vedla Kessy s Rozárkou a obsadili společně 6. místo.

Ve střední třídě - rovince, se Matějovy podařilo triumfovat s Diki. Ani Kytička s Ferdou si nevedli špatně, nejvíce nás bohužel sklamala Lilly, které se nejspíše nelíbilo prostředí školy.

V těžké třídě - rovince, závodil pouze Adam se Šmudlinkou a nebýt pokaženého prvního běhu, možná by to stačilo i na 3. místo, protože druhý běh se Šmudle opravdu vydařil a dokončila ho poze se dvěmi shozeními a čase 33 sekund.

Ve středním parkuru jsme neměli žádného králíka, za to v těžkém jsme slavili úspěchy hned dva. Šmudlinka se umístila na 3. místě a Mája suverénně zvítězila. Její obrovské rezervy nad skoky jsme obdivovali nejen my, ale i velký počet diváků.

Skok daleký byl z celého závodního dne nejvyrovnanější disciplínou. Výkon na posledním místě měl hodnotu 130 cm a ten vítězný 160 cm. V této disciplíně jsme měli dva králíky: Lilly a Máju. Obě dvě byly zařazeny do plemenné knihy. Mája skočila skok dlouhý 150 cm a ten stačil na 2. místo. Lilly skočila 140 cm, ale protože králík, který skončil také na 140 cm, skočil předchozí skok na dřívější pokus, museli jsme se spokojit se 4. místem. V této disciplíně zvítězil Bobík a Jan Mareš, když skočili 160 cm a vytvořili tak český rekord.

Výsledková listina zde: Vysledkove_listiny_1_4_2012_Podebrady.pdf (483,8 kB)

1. Mistrovství Evropy

Ve dnech 28 a 29.10.2011 jsem se zúčastnili 1. Mistrovství Evropy v králičím hopu, které se konalo ve Švýcarském Wollerau. Vyjeli jsme již 27 brzy ráno, aby se naši králíčci stihli aklimatizovat po náročné cestě. Na místě jsem byli velmi pěkně přivítáni, ubytovali jsme králiky a pak jsem byli ubytováni i my. Na mistrovství se soutěžilo v rovince ve 4 kategoriích. V sobotu se běželo dvakrát a počítal se lepší běh. Do nedělního běhu postoupili všichni naši králíci. V neděli se také běželo dvakrát a počítal se lepší čas. V lehké kategorii Kessy vybojevala 5. místo ve střední Kytička skončila na 6. Ferda svým rozvážným stylem obsadil 4. místo a Diki suveréně vyhrála. Mája ve střední třídě obsadila 3. místo. Toto mistrovstí bylo velmi vydařené po všech stránkách, jak z hlediska organizátorského, tak i výkony našich sportovců. Už nyní se těším na příští mistrovství Evropy v Lipsku.

fotogalerie od Lenky Bálkové: chsrozarkaland.rajce.idnes.cz/1._Kanin_Hop_Europameisterschaft_29._und_30._10.2011_in_Wollerau_CH